07 Temmuz 2022
Yusufeli Sanayi Sitesi

Yusufeli Sanayi Sitesi

04 Ağustos 2017 972

2010 yılında yapımına başlanan yeni sanayi sitesi meşakkatli bir sürecin sonunda tamamlandı.

İlçe merkezinin göbeğindeki mevcut sanayi işyerlerinin nahoş bir görüntü oluşturması ve sanayi esnafının çalışma ortamlarının elverişli olmaması yeni sanayi sitesi yapımını zorunlu hale getirmişti. Ayrıca eski sanayi işyerlerinin merkezde olması gürültü kirliliğinin yanı sıra sınav dönemlerinde de yakın çevredeki okulların şikâyetine neden oluyordu.

Bütün bu olumsuzlukları değerlendiren Yusufeli Belediyesi, hem sanayi esnafının çalışma koşullarını iyileştirmek hem de sanayi işyerlerinin kaldırılacağı alanı farklı alternatiflere açmak amacıyla harekete geçti ve ilçeye yeni ve modern bir sanayi sitesi kazandırdı.

Toplam 72 dükkânın olduğu sitede ilçe merkezindeki sanayi işyerlerinde en büyük eksiklik olan mescitten tuvalete ve çay ocağına kadar sanayi esnafının ihtiyaç duyduğu bölümler site içerisinde yer aldı.

 Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; Baraj konusunun gündemden hiç düşmediği bir ortamda, Yusufeli halkının hizmetten mahrum edilmesinin doğru olmadığını söyledi ve  “ Şehircilik anlayışımızın bir gereği olarak iki yıl içerisinde yaptığımız birçok yatırımla Yusufeli’nin ihmal edilmiş altyapısını düzenlerken, insanımızın da Yusufeli’nde bulundukları süre içerisinde en iyi hizmeti almaları için çalışıyoruz” dedi.

Göreve geldikleri günden beri festival ve etkinliklerle ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak suretiyle insanların dikkatlerini Yusufeli’ne çekmek istediklerini belirten Başkan Eyüp Aytekin, tanıtımda ilçenin altyapısı ve sosyal etkinliklerin birbirini destekleyen unsurlar olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Aytekin, modern, güzel bir ilçe görüntüsünün, festival ve sosyal etkinliklerin ilçenin tanıtımına etkisini de pekiştireceğini söyledi.