26 Mayıs 2022
YUSUFELİ SERİNDERE MAHALLESİNDE YANGIN MEYDANA GELDİ

YUSUFELİ SERİNDERE MAHALLESİNDE YANGIN MEYDANA GELDİ

22 Nisan 2022 173

Serindere Mahallesinde gece yarısı yangın meydana geldi. Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken maddi hasar oluştuğu kaydedildi.

Yusufeli Belediyesi İtfaiye Çavuşluğuna gece saat 01.35’te gelen yangın ihbarı üzerine ilçe merkezinden bir adet itfaiye aracıyla hareket eden Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın mahalline saat 01.45 sıralarında ulaştı. Olay yerine takviye olarak bir su tankeri ve personel sevkiyatı yapıldı. Yusufeli Belediyesi Gönüllü İtfaiyecileri ve Mahalle sakinlerinin desteğiyle yangın saat 02.40 sularında kontrol altına alındı. Saat 03.00’e kadar yangın soğutma işlemleri devam etti.

Serindere Mahallesine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,’’ Gece saatlerinde Serindere Mahallemizde yangın çıktığı ihbarını aldık. Ekiplerimiz yangın ihbarını takiben hemen ilçeden hareket ederek olay yerine ulaştılar. Gönüllü İtfaiyeciler ve Mahalle sakinlerinin yardımıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı ve yaralanmanın olmaması en büyük tesellimiz. Rabbim bizleri böyle felaketlerden muhafaza eylesin.’’ dedi.

Ekiplerden alınan bilgiye göre 2 katlı betonarme ev, 1 adet ambar ve içerisinde bulunan malzeme ile eşyaların yanarak kullanılmaz hale geldiği tespit edildi. Yangının kesin nedeni bilinmemekle birlikte soba bacasından çıkan kıvılcımların yangına neden olduğu belirtildi.

 


Rehber