04 Haziran 2020
YUSUFELİ BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİ EKİPLERİNCE FIRINLARA DENETLEME YAPILDI

YUSUFELİ BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİ EKİPLERİNCE FIRINLARA DENETLEME YAPILDI

07 Mayıs 2020 138

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerinden bugün ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlara denetim yapıldı.

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ve Yusufeli Toplum Sağlığı Merkezi ekipleri  ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlara; iş yeri hijyeni, ekmek gramajı ve personel yeterlilikleri  denetimleri yaptı. Denetimlerde, iş yeri sahiplerine Covıd19 salgınına karşı uyulması gereken önlemler konusunda bilgilendirme yapıldı. 

Yusufeli Belediyesi Ruhsat ve Denetim İşleri Müdürü İbrahim Topal denetlemeler sonucunda yaptığı açıklamada; “Yapmış olduğumuz  denetimlerde  fırınlarda ekmek üretim yerlerinin hijyen koşullarını sağlayıp sağlamadığına, satışa hazır ekmeklerin gramajlarının belirlenen ölçülere uyup uymadığına ve iş yerinde çalışan personelin hijyen belgelerine sahip olup olmadıklarına baktık. Eksik gördüğümüz noktalar hususunda uyarılarımızı yaptık. Fırınlarımıza belirli aralıklarla denetim yaparak temiz ve güvenilir mamüller ortaya çıkmasını amaçlıyoruz.” dedi. 

Denetimler, belirli aralıklarla devam edecek.

 


Rehber