26 Mayıs 2019
YUSUFELİ BELEDİYESİ YAŞLI KONUKEVİ YAŞLILARIMIZIN HİZMETİNDE

YUSUFELİ BELEDİYESİ YAŞLI KONUKEVİ YAŞLILARIMIZIN HİZMETİNDE

09 Kasım 2018 225

Yusufeli Belediyesi Yaşlı Konukevi bu yılda misafirlerine kapılarını açtı.

 

 

Yusufeli Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı gereği 2015 yılında hizmete açtığı Yusufeli Belediyesi Yaşlı Konukevi bu yılda misafirlerine hizmet vermeye başladı. Konukevinde kalan yaşlılar, içlerinde tuvaleti ve banyosu bulunan tek kişilik iki kişilik ve üç kişilik odalarda kalıyor, bu hizmet karşılığında herhangi bir bedel ödemiyorlar.

 

 

Yusufeli Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkin TOKGÖZ, yaptığı açıklamada “Köylerin ilçe merkezine uzak olmaları, özellikle kış aylarında ulaşımda sıkıntı yaşanması köylerde kalan yaşlılarımız için önemli ölçüde dezavantajlı bir durum ortaya çıkarmaktadır. Belediyemizin 2015 yılında hizmete açtığı konukevimizde bu yılda başvurularımızı almaya devam ediyoruz. Yaşlılarımız gün içerisinde istedikleri gibi gezip dolaşabilmekte ve istedikleri zaman konukevinden ayrılabilmektedirler. Böylece onları kendi sosyal çevrelerinden ve ortamlarından kopmadan sıcak bir ortamda mutlu olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.” dedi.

 

 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, “ Sosyal Belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak açtığımız Konukevimizde bu yılda yaşlılarımızı ağırlıyoruz. Amacımız ilçemizde yalnız yaşayan herhangi bir nedenle bakacak kimsesi olmayan yalnız başına kalmış olan yaşlılarımızın mağduriyetlerini ortadan kaldırmak. Onlara daha güvenli daha sağlıklı bir ortam sunarak gündelik yaşamlarındaki zorlukları gidermektir. “ dedi.

 

 

 

Yusufeli ilçe merkezi ve köylerindeki kendi öz bakımlarını yapabilen yaşlıların konuk olduğu, konukevi başvuruları Yusufeli Belediye Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne yapılıyor. Başvuru sırasında; başvuru dilekçesi, kimlik fotokopisi ve sağlık raporu istenmektedir. Başvurular ilgili komisyon tarafından değerlendirmeye alınıp kabul edilmektedir.

 


Rehber