20 Ocak 2019
YUSUFELİ BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

YUSUFELİ BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

09 Şubat 2018 349

Yusufeli Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Eyüp Aytekin başkanlığında yapıldı.

 

Şubat ayı olağan meclis gündeminin tetkikinin ardından 2018 yılı Ocak ayı meclis karar özetleri Belediye ve meclis Başkanı Eyüp Aytekin tarafından okundu. Gündemin diğer maddeleri olan Uluslar arası aile cüzdanının fiyatı, Ekonomik ömrünü dolduran araçların satış işlemlerinin yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi, İçişleri Bakanlığının 2015/8 sayılı Genelgesi doğrultusunda Muhtarlıklar Müdürlüğünün kurulması, Norm kadro cetvelinde değişiklik yapılmasının görüşüldü.

 

Belediye meclisi, şubat ayı olağan meclis toplantısında aldığı kararla; Uluslar arası aile cüzdanlarının fiyatı, 2017 yılında alınan 160 TL ücrete zam yapılmamasına,  ekonomik ömrünü dolduran araçların satış işlemleri için belediye encümenine yetki verilmesine, İçişleri Bakanlığının 2015/8 sayılı Genelgesi doğrultusunda Muhtarlıklar Müdürlüğünün kurulması genelgesi gereğince belediye norm kadrosunda yer alan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün iptal edilerek yerine Muhtarlıklar Müdürlüğünün ihdas edilmesine, Norm kadro cetvelinde değişiklik yapılması maddesine göre de  D6 grubunda yer alan Yusufeli Belediye’sinin, şef kadrosunu en alt 3, en üst 5 dereceli olarak ihdas edilmesine mevcudun oy birliği ile karar verildi.

Dilek ve temenniler bölümünde Belediye ve Meclis Başkanı Eyüp Aytekin, Zeytindalı Harekâtı kapsamında Afrin’de yürütülen operasyonda Erzurum’un Tortum ilçesinden, ilçemiz Bakırtepe (Tunges) Köyü'nden Cemalettin İSPİRLİ'nin damadı Piyade Üsteğmen Ahmet AKTEPE’’nin şehit olduğunu söyledi ve Şehit Piyade Üsteğmen Ahmet AKTEPE'ye Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Meclis üyeleri de Şehidimize Allah'tan rahmet dilediler ve başka ek gündem maddesinin görüşülmediği şubat ayı meclis toplantısı sona erdi.

Yusufeli Belediyesi meclis kararları onaylandıktan sonra ilan panosuna asıldığı gibi, Yusufeli Belediye resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki kurumsal menüsü altında yayınlanıyor.

 


Rehber