25 Temmuz 2021
YUSUFELİ BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

YUSUFELİ BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

26 Haziran 2020 317

Yusufeli Belediyesi Haziran ayı olağanüstü meclis toplantısı Belediye ve Meclis Başkan Vekili Hikmet KELEŞ başkanlığında yapıldı.

 

Haziran ayı olağanüstü meclisinde; Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu ve Daimi Encümenliğe üye seçimi yapıldı.

 

Plan ve Bütçe Komisyonu; Sinan KAÇMAZ, Burhan SAĞLAM ve Erol ÜNAL, İmar Komisyonuna; Derya YİĞİT, Ahmet DEMİRCİ ve Ahmet TAMYÜREK, Daimi Encümen üyeliğine de Hikmet KELEŞ ve İsmail Hakkı TEKİN seçildi.

 

Gündem; 2019 Yılı Denetim Komisyonu Raporu okunarak ibra edilmesiyle devam etti. Belediye Meclisinin 02.07.2019 tarih ve 30 sayılı kararıyla Belediye İmar Komisyonuna havale edilen Erdemler Mahallesi İmar Planı görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

Diğer gündem maddelerinden olan; Sebzeciler Marina ve Demirkent Marina tesislerinin mücavir alan içerisine alınması bakanlık onayından sonra imar planı çalışmaları yapılması kararlaştırılarak oy birliği ile kabul edildi.

 

Son gündem maddesi olarak Yüksek Okul binası ve baraj altında kalacak olan mezarlık vasıflı taşınmazların satışının yapılabilmesi için Belediye Başkanı Sayın Eyüp AYTEKİN’e yetki verilmesine oy çokluğu kabul edildi.

 

 

Belediye meclis üyelerinin ilçeyle ilgili görüş ve taleplerini dile getirdiği toplantı da Belediye ve Meclis Başkan Vekili Hikmet KELEŞ, sorunların ilgili birimleri aktarılıp çözüm üretileceğini ve takibinin yapılacağını ifade etti.

 

Yusufeli Belediyesi meclis kararları onaylandıktan sonra ilan panosuna asıldığı gibi, Yusufeli Belediye resmi web sitesi olan www.yusufeli.bel.tr adresindeki kurumsal menüsü altında yayınlanıyor.

 


Rehber