24 Ekim 2020
YUSUFELİ BELEDİYESİ GENÇLİK MECLİSİ’NDEN AZERBAYCAN’A DESTEK

YUSUFELİ BELEDİYESİ GENÇLİK MECLİSİ’NDEN AZERBAYCAN’A DESTEK

14 Ekim 2020 207

Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi, Ermenistan’ın işgali altında olan Dağlık Karabağ’ın işgaline son vermek için Azerbaycan’a destek amacıyla 14 Ekim’de Yusufeli ilçe merkezinin belirli noktalarına Türk ve Azerbaycan bayrakları astı.

Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısı karşısında kendi öz topraklarını özgürleştirmek için Karabağ’da işgalci Ermenistan’a karşı harekete geçen Azerbaycan ordusuna destek olmak için ilçe merkezi İnönü caddesinde bulunan alanlara Türkiye ve Azerbaycan Bayraklarını astı.

Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi Başkan V. Abdurrahman Tosun,’’Yusufeli Belediyesi Gençlik Meclisi olarak Ermenistan’ın hukuksuz saldırılarına karşı Azerbaycan’a destek amacıyla ilçemizde iki farklı noktaya Türkiye ve Azerbaycan bayraklarımızı astık. Azerbaycanlı kardeşlerimizin işgal edilmiş topraklarını geri almak amacıyla Ermenistan’a karşı sürdürdüğü operasyonları bizlerde destekliyoruz. Biz tek Millet iki Devlet olarak kardeşlerimizin haklı davasında onlarla beraberiz.’’dedi.

Belediye Gençlik Meclisi’nin Azerbaycan’a desteğinden çok mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Türk Milleti olarak her zaman Azerbaycan’ın yanındayız. Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu “Dağlık Karabağ Azerbaycan’dır”, öyle de kalacaktır. Azerbaycan ordusuna inancımız tamdır. Kardeşlerimizin haklı davasında dualarımızla sonuna kadar yanlarında olacağız. Gençlik Meclisimizin kardeş ülke Azerbaycan’a desteği bizleri çok mutlu etti.”dedi.

Tarihe bir leke olarak düşen Boraltan Köprüsü faciasından sonra, bir millet iki devlet olan Türkiye ve Azerbaycan halkı Azerbaycanlı kardeşlerinin “Ya Karabağ ya ölüm” seslenişlerine kayıtsız kalmıyor.

Programa, Tügva Yusufeli İlçe Başkanı Taner Atıcı, Ak Parti Yusufeli Gençlik Kolları Başkanı Aykut Yılmaz ve yönetimleri de katıldı.

 


Rehber