24 Mart 2019
YUSUFELİ BELEDİYESİ’DEN EĞİTMEN MURAT YILMAZ ÇEŞMESİ

YUSUFELİ BELEDİYESİ’DEN EĞİTMEN MURAT YILMAZ ÇEŞMESİ

08 Ağustos 2018 221

Yusufeli Belediyesi ilçe merkezinin değişik güzergâhlarında ve merkeze bağlı okul bahçelerine yaptığı çeşme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

 

Arıklı (Kananet) Mahallesi yürüyüş yolunda vatandaşların kullanımına sunulan çeşmeye ilçe merkezine bağlı Dereiçi Köyü’nde uzun yıllar eğitmenlik yapmış ‘Eğitmen Murat YILMAZ Çeşmesi’ adı verildi. Eğitmen Murat YILMAZ, Dereiçi Köyü’nde 30 yıl boyunca eğitmenlik görevine yerinde getirdikten sonra 1975 yılında emekli oldu. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, “ İlçe merkezine yaptığımız çeşmelere bir yenisini daha ekledik. Çeşmelerimize verdiğimiz her bir isim ilçemiz için değerli ve özel insanların adını taşıyor. Bizler, onların hatıralarını çeşmelerimizde yaşatıyoruz.” dedi.

 

 Eğitmen Murat YILMAZ’ın eşi Nesime YILMAZ ve kızı Fatma BAKIRCI,  yaptırılan bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, “Bu çeşmeye büyüğümüzün isminin verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti, belediye çalışanlarına teşekkür ederiz.” dedi.

 

Yusufeli Belediyesi daha önceden de ilçe merkezi ve mahallelerinde çeşmeler yaptırmış, çeşmelerin adlarını yörenin değerlerinin isimlerini vermişti. Çeşmelere; Çavdar Yusuf Pehlivan, Aşık Huzuri Çeşmesi, Ali Osman Arslan Çeşmesi, Sucu Osman Çeşmesi, Şehit Komiser Zeynep Sağır Çeşmesi, Öğretmen Mevlüt BOZ  ve Öğretmen Ayşe ALTUNBİLEK adları verilmişti.

 


Rehber