21 Ekim 2018
YUSUFELİ BARAJI VE YENİ YERLEŞİM SÜRECİNDE YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

YUSUFELİ BARAJI VE YENİ YERLEŞİM SÜRECİNDE YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

04 Ocak 2018 404

 

Yusufeli Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN ve teşkilatı ve Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN Yusufeli Barajı ve Yeni Yerleşim sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı da bir araya geldi.

2 Ocak Salı günü belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Yusufeli Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN ve ilçe teşkilatı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN ve  belediye meclis üyeleri katıldı. Yerleşim Yeri Çalışmaları, Kamulaştırma Son Durum, Yusufeli Barajı ve Hes Projesinden Etkilenen Yerleşim Birimleri, Yeni Yerleşim, 1. ve 2. Bölge Çalışmaları, Yerleşim Eğimler, Mimari, Maden işletmesi ve Gelir İyileştirici Çalışmalar gibi başlıkların yer aldığı sunuda Başkan Aytekin, “Bizler buraya gelirken bir iddia ortaya koyduk. Siyasetin bir iddia işi olduğuna inanıyorum. Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu vizyona sahip çıktığımız için siyaset yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız 2003’te ‘Hiçbir şey dünkü gibi olmayacak.’ diye söze başladı. Biz bu söze sahip çıkarak siyaset yapıyoruz. Bizler bulunduğumuz yere gelirken bir iddia koyduk. Biz bu işi daha iyi yaparız, şunları şunları yapacağız. Yusufeli gibi bir ilçede sıkıntılarımız var sorunlarımız var. Biz sıkıntılarımızı, sorunlarımızı iktidar olan partimizin gücünü de kullanarak omuzlarız diyerek başladık. Sorunlar ve çözümlerde bütünleşmenin bizi teşkilat yapacağı inanıyor, olayın özünün de bu olduğunu düşünüyorum. Bugün sizlere bir Yusufeli Barajı ve Yeni Yerleşim sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin yer aldığı bir sunum hazırladım. Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Hanım geldiğinde derlediğim toparladığım bilgileri biraz daha genişleterek herkesin anlayabileceği bir duruma getirmeye çalıştım. Bugün burada sıkıntının ne olduğunu ve muhtemel çözümlerini de ortaya koymaya çalışacağım.” dedi.

 Yusufeli Belediyesi tarafından yapılan "Kaçkar'dan Çoruh'a" (vadinin derinliğinden, dağların zirvesine) adlı tanıtım filmi de izletildiği toplantı da Yusufeli Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN ve teşkilatına günün anısına hediye sunumu yapıldı.

 


Rehber