20 Ocak 2021
YUSUFELİ ALTIPARMAK KÖYÜ’NDE YANGIN

YUSUFELİ ALTIPARMAK KÖYÜ’NDE YANGIN

25 Kasım 2020 287

Yusufeli ilçesi Altıparmak Köyü’nde 25 Kasım Çarşamba günü 03.00 saatlerinde yangın meydana geldi. Yangında Altıparmak Köyü Köy Konağı’nda maddi hasar oluştu.

Yusufeli Belediyesi İtfaiyesine 25 Kasım saat 03.05’de gelen yangın ihbarını takiben hareket eden ekipler saat 04.15 sıralarında bir adet itfaiye aracı ile yangın mahalline ulaştı. Yusufeli Orman İşletme Şefliği ekipleri ve köylülerin desteğiyle yangın saat 04.30’da kontrol altına alındı. Saat 06.30’a kadar yangın soğutma işlemleri devam etti. 

Altıparmak Köyü’ne geçmiş olsun dileklerinde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak, ‘’Bu sabah saatlerinde Altıparmak Köyü Köy Konağında yangın çıktığı ihbarını aldık. Vakit kaybetmeden ekiplerimiz olay yerine intikal ettiler. Köylülerin ve Orman İşletme Şefliğinin de yardımlarıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 3 kişi yaralanmış olup, yaralılar Yusufeli Devlet Hastanesine kaldırılmışlardır. Maddi hasarla atlatılmış olması ve can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz.’’ dedi.

Yangının kesin nedeni bilinmemekle birlikte yakılan şömineden dolayı çıktığı tahmin ediliyor.

 

 


Rehber