19 Nisan 2019
YUSUFELİ 360 VR SANAL TUR TANITIM FRAGMANI HAZIR

YUSUFELİ 360 VR SANAL TUR TANITIM FRAGMANI HAZIR

24 Ekim 2018 316

Yusufeli İlçesi 360 VR Sanal Tur ve 4D Similasyon yapım işinin tanıtım fragmanı yayımlandı.

 

Yusufeli Belediyesi ve ELC Yapım ve Yazılım Geliştirme A.Ş arasında yapılan Yusufeli İlçesi 360 VR Sanal Tur ve 4D Similasyon yapım işinin tanıtım filmi Yusufeli Belediyesi Sosyal medya hesaplarında (Yusufeli Belediyesi Youtube Kanalında)  yayımlandı. Yusufeli İlçesi 360 VR Sanal Tur ve 4D Similasyon yapım işiyle baraj yapımı sebebiyle su altında kalacak ilçe merkezi ve merkeze bağlı köylerin görüntüleri dijital ortama aktarılarak arşivlendiği gibi, ayrıca proje sonunda elde edilen bütün çekimlerden Yusufeli VR Sanaltur ve 4D Simülasyon filmi yapılarak, mevcut Yusufeli’nin gelecek nesillere aktarılması planlanıyor. 

Yaklaşık 1 yıldır başlanan proje de, ilkbahar ve yaz çekimlerinin ardından yapılması planlanan güz çekimleri ile çekim takvimi sona ererken,  elde edilen görüntülerin kurgu aşamasına geçilerek; Yusufeli Sanaltur ve 4D simülasyon filminin hazırlanmasına başlanacak.

 

Belediyenin Youtube kanalından, Yusufeli halkının ve izleyicinin beğenisine sunulan Yusufeli 360 derece stereoskopik vr tanıtım-fragman filminin (en iyi etkiyi alabilmek için); Gear VR / HTC Oculus Rift benzeri donanımlarla, en az 4k (3840-2160 piksel /2160k) çözünürlükte izlenmesi gerekmektedir. Stereskopik etki (3D etkisi), VR donanımlarla izlendiğinde hissedilmektedir.

 

Tablet, telefon ve bilgisayarda pano modun da Youtube ve Facebook üzerinden de izlenebilecektir. (en az 1080 pixel çözünürlük kalitesinde izlenmesi tavsiye edilir)

 

Devam etmekte olan proje, 4 kişilik danışman ekibi takibinde sürdürülmektedir, danışman Ekibinde: Mehmet Ali Önel (Gazeteci-Televizyon Programcısı), Yüksel Altıntaş (A haber, Haber Koordinatörü), Yavuz Küçükalkan (Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Fatih Özdemir (Görüntü Yönetmeni)

isimleri yer alıyor.

 

https://www.yusufeli.bel.tr/tr/galeri/videolar#gallery-64

 


Rehber