06 Nisan 2020
YENİ YUSUFELİ’NDE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

YENİ YUSUFELİ’NDE KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

10 Ocak 2020 413

Yusufeli Barajı ve HES Projesi Aylık Koordinasyon toplantısı 9 Ocak Perşembe günü Yusufeli yeni yerleşim şantiyesinde yapıldı.

“Yusufeli Barajı ve HES Projesi Aylık Koordinasyon Toplantı program öncesinde yeni yerleşim yerinde ağaç dikimi gerçekleştirildi. Artvin Orman bölge müdürlüğü tarafından su altında kalan yerlerden alınan ağaçlar ağaç sökme makineleriyle eski yerlerinden alınarak yeni Yusufeli’ndeki alanlarına naklediliyor. Bugüne kadar 200’ün üzerinde ağaç yeni yerleşim yerine nakledildi. Önümüzdeki süreç içerisinde de ağaç nakline devam edilecek.

 Programa; Vali Doruk, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak, Orman Bölge Müdürü Mimar Sinan Özkaya, Tarım ve Orman Müdürü Dursun Okur, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Çevre ve Şehircilik Müdürü Murat Cavunt, Gençlik ve Spor Müdürü Bahattin Yetim, Karayolları bölge müdürlüğü, DOKA, TEDAŞ, TOKİ, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak ile bazı kurum müdürleri katıldı.

Toplantı öncesi gazetecilere konuşan Vali Doruk, “Türkiye’nin prestij projelerinden Yusufeli Barajı tüm hızıyla devam ederken, bir taraftan da Yusufeli İlçemizi yerleştireceğimiz yeni yerleşim alanında alt ve üst yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.” dedi. Yapılan toplantı da geçen ay alınan kararların uygulama süreçleri takip edilirken yeni gelişmelere dair de sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. 

Ocak ayı içerisinde TOKİ tarafından; birinci bölgede 518 konut, 2 adet büyük ticaret merkezi, 69 dükkan, belediye hizmet binası, 25 yataklı hastane ihalesi yapılacak. İhale edilen konut sayısı 1073’e yükselmiş olacak. Yusufeli yeni yerleşim yeri içme suyu ihalesi ise ilana çıkmış olup şubat ayı içerisinde sonuçlandırılacak. Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, “Vali Bey’in başkanlığında yapılan koordinasyon toplantıları çok verimli geçiyor. Programımın uygun olduğu bütün toplantıları katılmaya çalışacağım. Meydana çıkan sorunların Ankara ayağında çözümlerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Artvin Valisi başkanlığında yapılan koordinasyon toplantıları üst düzey yöneticilerin katılımıyla aylık olarak devam edecek. 2 ay önce alınan karar gereği ilçe merkezinde hakla ilişkiler bürosu önümüzdeki ay hizmete girmiş olacak.

 


Rehber