21 Ocak 2019
‘VADİDEKİ YAŞAM’ ÇEKİYOR

‘VADİDEKİ YAŞAM’ ÇEKİYOR

27 Nisan 2018 254

Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle açılan Yusufeli Belediyesi Kadın Sanat Evi Yöresel Kilim Dokuma Atölyesi’nde TRT Belgesel ekibi çekim ve ropörtajlar yaptı.

İki aydır devam eden kilim kursunda kursiyerler öğrenme süreçlerini tamamlayıp el emeği göz nuru yöresel motiflerle bezenmiş birbirinden güzel kilim seccadeler üretmeye başladılar. Kursiyerlerin bu çabalarını gören Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, bütün kursiyerlere birer altın kart takdim etti. Başkan AYTEKİN konuşmasında, “Bu  proje çok inanarak desteklediğim gelecekte de ilçemiz için bir marka değer oluşturmasını istediğim bir çalışmadır. Hepinize emekleriniz için teşekkür ediyor, daha güzellerini çıkaracağınıza inanıyorum.” dedi.  

‘Vadideki Yaşam’ belgesel ekibinin çalışmaları Yusufeli Belediyesi’nin talebinin üzerine 3 yıl önce TRT Genel Müdürlüğü tarafından başlatıldı. TRT İzmir ekiplerinin çalışmaları, önümüzdeki yıllarda yapılacak çekimlerle tamamlanacak.


Rehber