21 Ocak 2019
“Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Mücadelesi”

“Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Mücadelesi”

26 Nisan 2018 202

Derekapı Güreş etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Cumartesi günü Halitpaşa Ortaokulu konferans salonunda “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi Mücadelesi” konulu panel düzenlendi.

Yusufeli Belediyesi’nin organize ettiği panelde  Başbakanlık Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Siyaset Bilimci hemşehrimiz Dr. Murat YILMAZ ve Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ konuşmacı olarak katıldı. Dr. Murat YILMAZ, Türk siyasi hayatının birçok kez darbelerle kesildiğini, bunların içinden özellikle 1961 darbesi ve günün başbakanı Adan MENDERES’in asılmasını milletin zihninde derin travmatik izler bıraktığını bu sebepten dolayı da 15 Temmuz darbe girişimi karşısında gerekli tepkiyi gösterip darbeyi engellediğini söyledi. Panelin diğer konuşmacısı Dr. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, Türk milletinin çok önemli bir sınavdan geçtiğini, devletimiz için istikrarın bu coğrafya da ayakta kalabilmemiz için gerekli olduğunu  ve buna sahip çıkmamız gerektiğini söyledi. Bu coğrafya düşerse biz düşersek bütün mazlum milletlerin düşeceğini söyledi.  

Panele, Yusufeli Kaymakamı Eyüp KAYKAÇ, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti İl Genel Meclis üyeleri Furkan ÇAKMAK ve Ali YİĞİT, belediye meclis üyeleri Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN, Türkiye Kano Federasyonu yönetim kurulu üyeleri kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Rehber