19 Kasım 2019
SPORCULARIMIZDAN ŞAMPİYONA DA BÜYÜK BAŞARI

SPORCULARIMIZDAN ŞAMPİYONA DA BÜYÜK BAŞARI

02 Ağustos 2019 305

Türkiye Kano Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan "Akarsu Slalom Türkiye Kupası  Yarışları" 31Temmuz 01 Ağustos 2019 tarihleri arasında Rize'nin Ardeşen ilçesinde yapıldı. Yapılan yarışmada  Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları adına yarışan yarışmacılardan  Mustafa Arda Acar, Enes Tokgöz , Yusuf Emir Ertek  ,Emir Toprak,Emre Yılmaz,Melike Topçu ,Fadime Kurt,Hilal Özçelik,Duygu Beyaz,Duygu Atıcı,Gamze Polat,Mehmet Akif Polat,Emircan Tarık Yılmazlar,Furkan Polat,Şevket Kaya ,Muhammet Ali Köse,Yusufcan Karadağ derece ile döndüler.

Büyükler ve Gençler kategorilerinde K1, ve C1, katogorilerinde yapılan Türkiye Kupası yarışlarında Artvin, Rize ve Trabzon illerinden katılan bir çok kulübün sporcuları madalya mücadelesi verdi.

Çekişmeli mücadelelere sahne olan Türkiye Kupası 3. Etap yarışlarında Büyük Erkekler K1, Genç Erkek K1, Genç Bayan K1, Büyük Bayan K1 ve Yıldız Erkekler C1 kategorisinde Yusufeli Gençlik Kulübü sporcular birin oldu.

Büyük Erkek K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, Rize Adrenalin Doğa Gençlik Spor Kulübü’nden Tarık Tuğcu ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yusuf Emir Ertek üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Enes Tokgöz birinci, Rize Adrenalin Doğa Gençlik Spor Kulübü’nden Kamil Kaçar ikinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emir Toprak üçüncü oldu.

Büyük Erkek C1 Kategorisinde; Artvin Gençlik Merkezi Spor Kulübü’nde Dursun Can Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emre Yılmaz, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak üçüncü oldu.

Genç Bayan K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Melike Topçu birinci oldu.

Yıldız Bayan K1 Kategorisinde; Beşikdüzü Yelken Kulübü Derneği’nden Büşra Güdü, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Fadime Kurt, üçüncü Hilal Özçelik üçüncü oldu.

Büyük Bayanlar C1 Kategorisinde; Rize Adrenalin Doğa Gençlik Spor Kulübü’nden Kader Korkmaz birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Duygu Beyaz ikinci, Duygu Atıcı üçüncü oldu.

Büyük Bayan K1 Kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gamze Polat birinci, Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Klübü’nden kader korkmaz ikinci oldu.

Genç Erkek C1 Katogorisinde ; Rize Adrenalin Doğa Sporları Gençlik Spor Klübü’nden  Muhammet Usta birinci , Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Emircan Tarık Yılmazlar ikinci, Mehmet Akif Polat üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler K1 kategorisinde; Herkes İçin Spor Ve Dans Gençlik Kulübü’nden Bahadır Karaduman birinci , Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Furkan Polat ikinci , Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Şevket Kaya üçüncü oldu.

Yıldız Erkekler C1 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Muhammet Ali Köse birinci , Çaykur Rize Gençlik Ve Spor Klübü’nden Emir Fazıl Yazıcı ikinci , Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yusufcan Kradağ  üçüncü oldu.

Yarışma dönüşü sporcularla bir araya gelen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, “Sizlere her şampiyona uğurlarken yaşadığımız siz dönene kadar diri tutuyoruz. Bizlere ve aileleriniz yaşattığın bu onurdan dolayı hepinize ayrı teşekkür ediyor, başarıların devamını diliyorum.” dedi.

Akarsu Slalom Türkiye Kupası  Yarışları’nda kafile başkanı olarak Taner Atıcı ve antrenör olarak Atakan Alkan, Ali Çelik ve Büşra Ertek yer aldı. 


Rehber