19 Ağustos 2022
“GEÇMİŞ OLSUN YUSUFELİ” ARIKLI MAHALLESİNDE MADDİ HASARLI YANGIN MEYDANA GELDİ

“GEÇMİŞ OLSUN YUSUFELİ” ARIKLI MAHALLESİNDE MADDİ HASARLI YANGIN MEYDANA GELDİ

10 Temmuz 2022 358

“GEÇMİŞ OLSUN YUSUFELİ”

ARIKLI MAHALLESİNDE MADDİ HASARLI YANGIN MEYDANA GELDİ

Yusufeli Arıklı Mahallesinde bugün öğlen saatlerinde Barcelona Otel isimli iş yerinde yangın meydana geldi. Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken maddi hasar oluştu.

Yusufeli Belediyesi İtfaiye Çavuşluğuna bugün saat 13.03’te gelen yangın ihbarı üzerine hareket eden Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri yangın mahalline saat 13.10 sıralarında ulaştı. Olay yerine takviye olarak bir itfaiye aracı, bir su tankeri, Yakut Aracı ve personel sevkiyatı yapıldı. Yusufeli Belediyesi İtfaiye ekipleri, Yusufeli Orman İşletme Şefliği, Artvin İtfaiyesi, Limak A.Ş., Yusufeli Belediyesi Gönüllü İtfaiyecileri ve Vatandaşların çalışmaları ile yangın saat 14.20 sularında kontrol altına alındı. Saat 16.10’a kadar yangın soğutma işlemleri devam etti.

Arıklı Mahallesinde yangının meydana geldiği bölgeye giderek incelemelerde bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,’’ Öğle saatlerinde Arıklı Mahallemizde yangın çıktığı ihbarını aldık. Ekiplerimiz yangın ihbarını takiben hemen hareket ederek olay yerine ulaştılar. Yürütülen çalışmalar ile yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı ve yaralanmanın olmaması en büyük tesellimiz. İşletme sahipleri ile Arıklı Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim bizleri tüm felaketlerden muhafaza eylesin.’’ dedi.

Alınan bilgiye göre 3 katlı otel binasının eklentileri arasında bulunan 14 oda tamamen kullanılamaz hale gelirken, 20 odanın da çatısının yanması nedeniyle içerisindeki malzemeler zarar gördü. Ayrıca otel civarında yer alan apartmanlarda da maddi hasarlar meydana geldi.

 


Rehber