19 Kasım 2019
DOKA GENEL SEKRETERİ ADIYAMAN’DAN BAŞKAN AYTEKİN’E ZİYARET

DOKA GENEL SEKRETERİ ADIYAMAN’DAN BAŞKAN AYTEKİN’E ZİYARET

02 Ağustos 2019 262

DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman’dan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’e ziyaret.

 

Yapılan ziyarette, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgeye sunduğu kamu ve özel sektör yatırım fırsatları ile Yusufeli ilçesinin içinden geçtiği tarihi süreç ve süreçte yapılması gerekenlerle ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu. Yusufeli için önemli geliştirilecek alanlardan birinin turizm olduğunu ve bundan sonraki süreçte de turizm alt yapısının mutlaka desteklenmesi gerektiği kanaati ifade edildi.

 

Yusufeli Belediye Eyüp Aytekin, “ Göreve geldiğim ilk beş yılımda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın nehir kenarı ve yürüyüş yollarıyla ilgili eş finansmanlı bir katkı almıştık. Bu   proje için DOKA’ya teşekkür ediyor, yeni dönemde de ilçemizin geleceğine değer katacak projelere katkılarını bekliyoruz.” dedi. Başkan Aytekin, Yusufeli Millet Bahçesi projesiyle ilgili bilgi vererek bu projeyle ilgili fizibilite talebinde bulundu. DOKA Genel Sekreteri Adıyaman, Yusufeli Millet Bahçesi projesinin heyecan verici bir proje olduğunu belirterek, “Bu projeyi hayata geçirmek için DOKA olarak üzerimize düşeni yapacağız.” dedi. Başkan Aytekin, Adıyaman'a günün anısına plaket ve belediye yayınlarından takdim etti. 

 

Yusufeli Beleyesi 2011 yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansıyla birlikte yürüttükleri projeyle 8500 m³ tahkimat çalışması, 2,5 km yürüyüş yolu çalışması yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

 


Rehber