04 Haziran 2020
CEYHAN NEHRİ’NDE RAFTİNGÇİLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

CEYHAN NEHRİ’NDE RAFTİNGÇİLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

22 Ekim 2018 419

18-21 Ekim tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta yapılan R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları Türkiye şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Rafting Federasyonu işbirliği ile düzenlenen R4 Türkiye Rafting Şampiyonası sona erdi. Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Tarihi Taşköprü yanında gerçekleştirilen Türkiye Rafting Şampiyonası’na 40 ilden yaklaşık 50 takım katıldı. Şampiyonaya Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcuları; Emre Yılmaz, Rıdvan Küçükalkan, Yusuf Emir Ertek, İlhan Demirtaş, Mustafa Arda Acar, İlham Demirtaş, Mustafa Can Hodlioğlu, Gürkan Yasak, Gökhan Eren, Emir Toprak ve Yusuf Mert Özdemir katıldı. Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü U23 kategorisinde katıldığı R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında Türkiye şampiyonu oldu.

R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında U23 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü birinci, Çaykur Rize ikinci, Dalaman belediyesi üçüncü oldu.

Akarsu Sporlarının Merkezi:

Konu ile ilgili olarak Yusufeli Belediye başkanı Eyüp Aytekin; sporcularımızı tebrik ediyorum. Akarsu sporlarının sportif başarıdaki merkezi Yusufeli dir ve Yusufeli olmaya devam edecek. Bu sporun bugüne gelmesinde emeği geçen “Nehirlerin Efendilerine, Çoruh’un Asi Çocuklarına” ve ailelerine teşekkür ediyorum. Ulusal parkurlarda olduğu gibi uluslararası parkurlarda da raftingçilerimizin ve kanocularımızın başarısı devam edecek. Bizde onların başarılarıyla gururlanmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yusufeli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürümüz ve aynı zamanda Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu (GOSBF) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet AKILLI kafile başkanı olarak Yusufeli Belediyesi spor sorumlusu Mehmet TÜYLÜ antrenör olarak sporculara eşlik etti.

 


Rehber