21 Ocak 2019
‘BARAJ VE YENİ YERLEŞİM SORUNUNU TORUNLARIMIZA BIRAKMAYACAĞIZ’

‘BARAJ VE YENİ YERLEŞİM SORUNUNU TORUNLARIMIZA BIRAKMAYACAĞIZ’

11 Mayıs 2018 263

Merkez ve Ahalt Mahallesi’yle devam eden Yusufeli yeni yerleşim gezi programına vatandaşların ilgisi yoğun ilgisi oldu.

Merkez, Ahalt Mahallesi ve Hastane boynundan kalkan araçlar ve vatandaşların kendi özel araçlarıyla katıldığı tanıtım gezisinin en kalabalık günü yaşandı. Geziye, ilçe Kaymakamı Eyüp KAYKAÇ, Ak Parti İlçe Başkan Abdülbaki KAYACAN, İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Farklı noktalarda katılımcılar için hazırlanan tanıtım afişlerinin önünde vatandaşları bilgilendiren ve vatandaşların sorularına cevap veren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN konuşmasında, “Babalarımızdan ve dedelerimizden miras almış olduğumuz baraj ve yeni yerleşim sorununu, sizlerle beraber evlatlarımıza ve torunlarımıza bırakmayacağız.” dedi.

Gezi programında vatandaşlar; komşu seçimi, hak sahibi olamayanların durumu, yapılacak konutların fiyatları, bayan katılımcılar da özellikle mutfak ve balkon büyüklükleriyle ilgili sorular sorup, taleplerini ilettiler. Yeni yerleşim yerinin, Devlet Su İşleri tarafından ifade edilen, 2019 yılına yetişmeyeceğini konusundaki kaygılarını ifade ettiler.

Üçüncü bölgede konutların yapıldığı alanın kıraç bir alan olduğunu, tarımsal alanın olmadığını söyleyen vatandaşlara Başkan AYTEKİN, “334 konutun inşa edildiği bu alana 1600 yetişmiş ağaç, 16 bin adet çalı türü peyzaj bitkisi ekilecek. Düşünün ki konut başına 5 ağaç, 50-60 gül, zakkum gibi çalı türü peyzaj bitkisi olacak. Üçüncü bölgenin önünde görülen 100 dönümlük alan tarımsal olacak. 100 dönümü, 334 konuta bölerseniz yaklaşık 250-300 m²’lik bir alan çıkıyor.” dedi.

Gezi programları Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Gezi programı 12 Mayıs Cumartesi günü Merkez Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların katılımıyla devam edecektir.Geziye katılmak isteyen vatandaşlarımızın için araçlar saat:13.30’da belediye binası önünden hareket edecektir.

 


Rehber