13 Aralık 2019
70. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

70. GELENEKSEL YUSUFELİ KARAKUCAK GÜREŞLERİ NEFES KESTİ

06 Ekim 2019 608

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle gerçekleştirilen yoğun sporcu katılımının olduğu 70.Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri’nde başpehlivanlık kemeri Rıza Yıldırım’ın oldu.

5 Ekim Cumartesi günü oynanan Minik ve Yıldızlar müsabakalarıyla başlayan 70.Geleneksel Karakucak Güreşleri bugün Gençler ve Büyükler Kategorisiyle sona erdi.  Gürcistan, Iran ve Azerbaycan’ın yanı sıra komşu il ve ilçelerden toplamda 250 sporcu katıldığı kıran kırana mücadelelere sahne olan güreşlerde başpehlivanlık kemerinin sahibi Amasya Turhal’dan Rıza YILDIRIM’ın oldu.

Güreşlere; Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Murat YILMAZ, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk ÖZDEMİR, Taşova Kaymakamı Okan YENİDÜNYA, Ardanuç Kaymakamı Ömer ÖZBAY, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, İl Genel Meclis Başkanı Furkan ÇAKMAK, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç, Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, Belediye Meclis Üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Güreş Ağası

Yusufeli 70. Geleneksek Karakucak Güreşlerinde bu yıl güreş ağalığını Taş Fırın’ın sahibi ilçemiz iş adamlarından İbrahim ALKAN kazandı ve yeni güreş ağası oldu.

 

 

9  kategoride yapılan Minikler ve Yıldızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ise şunlar oldu:

 

 

25 KG’da

  1. Taner Kamış
  2. Mert Çakır
  3. Emir Kaya
  4. Bedirhan Küçük

 

30 KG’da 

  1. Halil İbrahim Uzun
  2. Abdülkadir Erçek
  3. Mansur Mahmutoğlu
  4. Y. Osman Keskin

 

35 KG’da 

  1. Mümin Korucu
  2. Tunahan Polat
  3. Mustafa Mert Akduman
  4. İbrahim Kökli
     

 

40 KG’da 

  1. Sadrettin Hasanov
  2. Ali Veli
  3. Serhat Tören
  4. Arda Polat Ay

 

 

 

45 KG’da

 

  1. Emirhan Kısa
  2. Yemliha Rasimoğlu
  3. Tahsin Öztürk
  4. Onur Gör


 

 

 

50 KG’da

  1. Cihat Yılmaz
  2. Berat Yanar
  3. Ahmet Buğra Çelik
  4. Ahmet Kuri
     

 

55 KG’da 

  1. Rıza Dayanç
  2. Ömer Faruk Kestane
  3. Emirhan Aykut
  4. Emre Can Berberoğlu
     

 

60 KG’da 

  1. Nurhan Tagnizade
  2. Yasin Çakam
  3. Kürşad Demir
  4. Berat Bayrak

 

65 KG’da

  1. Rubai İbrahimi
  2. Mümin Kardeş
  3. Cihan Kanturmuş
  4. İbrahim Atabay

 

9 Kategoride yapılan Gençler ve Büyükler kategorisinde dereceye giren sporcular ise şunlar oldu:

 

 

50- 55 KG’da

  1. Enes Sağlam
  2. Orhan Aydın
  3. Vusal Cabbarrov
  4. Mehmet Köse

 

 

60 KG’da

  1. Emrah Ormanoğlu
  2. Morad Gorgadze
  3. Uğur Mavijov
  4. Elmir Celilov

 

65 KG’da

  1. Ziyal Çakmak
  2. Mansur Davaloğlu
  3. İntiyam Valizade
  4. Müşhat Hüseyinov

70 KG’da

  1. Halit Fırıncı
  2. Bilal Çakmak
  3. Emirhan Karatepe
  4. Emrah İlyaslı

 

75 KG’da

  1. Oğuzhan Demir
  2. İsa Demir
  3. Kholiy Guluzade
  4. Samet Kaya

 

80 KG’da

  1. Ramazan Sarı
  2. Ali Shadman
  3. İsmail Bulanık
  4. Zuhiot Bacandave

 

 

 

 

 

85 KG’da

  1. Mehmet Tüylü
  2. Adem Akbulut
  3. Mehmet Çamcı
  4. Ahmet Ertürk

 

 

90 KG’da

  1. Arif Özen
  2. İlker Sönmez
  3. Abuzer Gülhan
  4. Murat Ertürk

 

90-130  KG’da

  1. Rıza Yıldırım
  2. İbrahim Bölükbaşı
  3. Eren Turan
  4. Fatih Kanbur

 


 

 

 

 


Rehber