26 Mayıs 2022
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan 2022 171

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp’in yaptığı açılış konuşması ile başlayan program Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan ile Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti. Program; Zübeyde Hanım Anaokulu ile Halitpaşa, İnönü ve Kazım Karabekir Orta Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriler ile son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programına katılan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin,”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyorum.”dedi.

Kutlama programı sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

 


Rehber