06 Nisan 2020
2020 YILI SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ’NDE  İMZALAR ATILDI

2020 YILI SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ’NDE  İMZALAR ATILDI

10 Ocak 2020 373

Yusufeli Belediyesi ve Memur Sen’e bağlı (BEM-BİR-SEN) arasında Sosyal Denge Sözleşmesi’nde  imzalar atıldı. 

 

Çalışanların ekonomik, sosyal imkanlarını ve çalışma performanslarını artırmak, aynı işi yapanlar arasında ücret dengesini sağlamak ve benzeri amaçlarla yapılan sözleşmeden Yusufeli Belediyesinde çalışan tüm memurlar yararlandı. Yusufeli Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen sözleşmeye; Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan BALTA , Ak Parti İl Başkan Fatih TAHTALI,BEM-BİR-SEN Artvin İl Başkanı Erdal GENÇ, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, İl genel Meclis Başkanı Furkan ÇAKMAK ve Ak Parti İlçe Başkanı Abdülbaki KAYACAN, BEM-BİR-SEN ilçe temsilcisi Erkin TOKGÖZ, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman TOPRAK katıldı. 

 

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, imkanlar dahilinde personele destek olma amacında olduklarını belirterek geçen yıl verdikleri rakamın üzerinde bir iyileştirme yaptıklarını söyledi.

 

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (BEM-BİR-SEN) Artvin İl Başkanı Erdal GENÇ Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’e teşekkür etti ve her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

 

Belediye bütçesi içinde personel giderlerini yüzde 35’ten aşağı düşüren belediyeler Sosyal Denge Sözleşmesini yapabiliyor.

 


Rehber