21 Ocak 2020
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

16 Temmuz 2019 312

Etkinlikler 15 Temmuz Pazartesi günü 20:30’da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü önünden Hükümet Konağı önüne kadar yapılan Milli Birlik Yürüyüşü ile başladı. 

 

 

Hükümet Konağı önünde başlayan anma programına saygı duruşu, istiklal marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlandı, ardından günün anlam ve önemine binaen protokol konuşmaları yapıldı.

 

İlk olarak Yusufeli 15 Temmuz Şehitleri, İmam Hatip Ortaokulu Müdürü sayın Hüseyin Gürbüz’ün konuşmasıyla başlayan anma töreni Yusufeli Belediye başkanı sayın Eyüp Aytekin’in yaptığı konuşma ile devam etti.

Yusufeli Belediye Başkanı sayın Eyüp Aytekin; O karanlık gecede ülkesini satan ve vergilerimizle alınan silahların namlularını milletimizin kendisine çeviren hainlere fırsat vermeyen şehitlerimize rahmet ve gazilerimize de Allah’tan şifalar dileyerek sözlerine başladı. Devamında; hain darbe girişimine tiyatro diyenler kendi içlerindekini kusmak yerine dönüp aynaya baksınlar, tiyatroyu orada görürler. Nasıl ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşını verirken bunu anlamayan, yanlış yorumlayan ve de manda özentisinde olanlar vardıysa bu gün de 15 Temmuz kalkışmasına tiyatro diyenler aynı sakat anlayışın devamıdır aslında diye sözlerine devam etti.

 

Yusufeli Kaymakamı sayın Eyüp Kaykaç; 15 Temmuzda dünyaya verdiğimiz 2 mesaj olduğunu düşünüyorum: birincisi, bu toprakları vatan kıldığımızın yeniden bir göstergesi olmuştur. İkincisi de, asıl olarak bir milleti güçlü kılanını tankı, topu, tüfeği değil hepsinden önemlisi imanlı, inançlı evlatlarının varlığı olduğunu görmüş olduk, dedi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından anma töreni, !5 Temmuz’u anlatan film ve videolar, hafızların Kuran-ı Kerim tilavetleri, öğrencilerin okudukları şiirler ve ilahilerle devam etti.

 

Yusufeli Belediyesinin vatandaşlara aşure dağıtmasıyla devam eden program sabah namazına kadar sürdü, sabah namazının kılınmasının ardından yapılan çorba ikramı ile anma programı sona erdi.

 

 


Rehber