02 Temmuz 2022

Başkandan


Değerli Hemşerilerim,

Belediye hizmetlerimizin üçüncü döneminin, ilk yılında seçimlerde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri hayata geçirmenin gayreti içinde ilk günkü aşkla ve şevkle millete hizmet yolunda çalışmaya devam ediyoruz.

 

Belediyede on üçüncü yılımızı geride bırakıyoruz.

Belediyede on üçüncü yılımızı geride bırakırken misyonumuz değişmiyor. Hiç kalmayacakmış gibi mevcut ilçeye yarın kalkacakmış gibi de Geleceğin Yusufelisi’ne çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz zaman diliminde baraj söylemiyle ertelenen, ötelenen, görmezden gelinen altyapı hizmetlerinden, kültürel çalışmalara eğitimden, sosyal projelere kadar birçok belediyecilik hizmetini vatandaşımıza sunmaya çalıştık. Vatandaşlarımıza fiziki yönden yapılan belediyecilik hizmetlerinin yanında özellikle sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışını ön plana çıkaran insana dair, şehre dair, geleceğe dair her türlü faaliyetin yer aldığı bir anlayışla hizmet ettik, etmeye de devam edeceğiz.

 

Coğrafya kaderdir.

Sizlerden aldığımız emanete sahip çıkabilme gayreti ve sizlere hizmet etmenin gururu ve onuruyla üçüncü dönemimdeyiz. Bizler ilçemizde coğrafyanın kader olduğunun kanlı canlı bir örneğini yaşıyor, sancılarını çekiyoruz. Bu coğrafya da bir taraftan kalkmakta olan bir ilçede vatandaşlarımıza kaliteli bir yaşam sunmak için hizmet üretirken bir taraftan da yeni Yusufeli’nin kurulabilmesi ve çocuklarımıza vatan kılınması adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Altyapıdan kültüre, sosyal işlerden, turizm faaliyetlerine kadar Yusufeli’nin geleceğine dair planladığımız projelerimizi hayata geçirmek için büyük bir gayretin içindeyiz. Gelecek nesillere yeni imkanlar sunmak için mevcut mahallerimizi devamı olan alanları işlenebilir, ulaşılabilir kılıyoruz.

 

Bu coğrafya da tarihi misyonumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.

Yusufeli olarak içinden geçtiğimiz bu tarihi süreç gelecek nesillerin bizi nasıl yad edeceklerini de belirleyecek önemli bir zaman dilimine rastlıyor. Çünkü bu coğrafyada bir tarih sular altına gömülürken bu coğrafyanın çocukları da geleceğe umutla bakmak istiyor. Tam da bu noktada yerel yönetim olarak bizlerde sorumluluğumuzun farkında olarak çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyor, tarihi misyonumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.

 

Projelerimiz geleceğin Yusufelisi için

Bu toprakları vatan kılmak ve insanımızın bu coğrafyada tutunmasını sağlayacak projelerle geleceğin Yusufelisi’nin hem ekonomik hem de sosyal ve kültürel anlamda bölgesinin bir cazibe merkezi olmasının yolunu açacak projeler önceliğimiz olacak. Seçimlerde halkımızın karşısına 46 projeyle   çıkarken amacımız hem geleceğin Yusufelisi’ni şekillendirmek hem de geçiş sürecini yaşayan vatandaşlarımızın gündelik yaşamını kolaylaştıracak hizmetleri ilçemize kazandırmaktır. Bu anlamda bir yandan yeni ilçeye konfor katacak doğalgazı getirmeye çalışırken diğer yandan da geleneksel; tarım, meyve bahçesi ve sera kültürümüzü geliştirerek tarımsal faaliyetleri hayata geçirecek gelir getirici alanlar açacak çalışmalar yürütüyoruz.

 

Hiç kalmayacakmış gibi mevcut ilçemize, yarın kalacakmış gibi de yeni Yusufeli için çalışıyoruz.

Yeni Yusufeli için özellikle gelir getirici ve istihdam sağlayacak aynı zamanda bazı yatırımlara da altlık olacak projelerle birçok ilki barındıracak bir ilçe olması için çalışıyoruz. Minia Yusufeli, Yapay Kano Parkuru, Türkiye’nin en uzun Zipline Tesisi, Seyir Terası, Şehitler Tepesi gibi konsept projelerle bölgesinin parlayan yıldızı olacak ilçemizi geleceğe taşırken mevcut ilçede hayat konforunun devamı için çabalıyoruz. Yardıma muhtaç insanlarımıza sıcak yemek hizmetinden, kimsesiz yaşlılarımıza kucak açan konukevine, gençlerimizin ihtiyacı olan kütüphane ihtiyacının giderilmesinden, ekonomik hayatın devamına katkı için yaptığımız galericiler sitesine hayatın her alanına dair dokunuşlarımız devam ediyor. Geleceğe dair iktisadı faaliyetlerde müteşebbislerimize öncelik edecek yeni istihdam kapıları oluşturacak olan Yusufeli Kaçkar Enerji Turizm Sanayi İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ni faaliyete geçirdik. Başından beri devam eden; hiç kalmayacakmış gibi bu ilçe için yarın kalacakmış gibi geleceğin ilçesine çalışmak prensibimiz aynen devam etmekte. Birimiz eksik olursa yeni ilçemiz eksik olacak “Yeni Yusufeli’ni birlikte kurmalıyız anlayışı gereği hemşerilerimizden görüş ve destek almak, demokratik katılımı daha üst seviyeye çıkarmak için; ‘Gençlik Meclisi, Şehir Meclisi ve Kadın Meclisi Çalışma gruplarımızı oluşturduk.

 

Bu hizmet süresince 3. dönem belediye başkanı olarak beni ve arkadaşlarımı onurlandıran siz değerli hemşerilerime, gece gündüz demeden hizmet üreten belediye çalışanlarına, belediye meclis üyesi arkadaşlarıma, AK Parti teşkilatlarına, Ak Parti Artvin Milletvekilimiz Erkan Balta’ya, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı İsrafil Kışla ağabeyimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.  

 

           Eyüp Aytekin
 Yusufeli Belediye Başkanı